Poduszka z łuską gryki – ekologiczna i wygodna alternatywa dla standardowych poduszek do spania

Będąc w stanie snu, przez wiele godzin przebywamy w tej samej pozycji, dlatego warto zapewnić kręgosłupowi i głowie odpowiednie podparcie. Zarówno poduszka, jak i materac nie powinny być dobierane przypadkowo. Na rynku akcesoriów sypialnianych od jakiegoś czasu funkcjonują poduszki z łuską gryki. Jest to bardzo ciekawy i niepozbawiony atutów typ poduszek. Ze względu na specyficzny rodzaj wypełnienia poduszka gryczana zapewnia delikatny masaż, pobudza krążenie i daje efekt odprężenia. Poduszka z łuską gryki może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które często budzą się niewyspane i obolałe. Kiedy jeszcze warto zainteresować się poduszką z łuską gryki?

Unikalna struktura poduszki z łuską gryki – sposób uszycia i rodzaj wypełnienia

Poduszka z łuską gryki to naturalna alternatywa dla praktycznych i tanich poduszek z syntetycznym wypełnieniem i tradycyjnych poduszek z pierzem. Ma bardzo charakterystyczną budowę, jej wsad stanowi ekologiczna łuska pozyskana z suchej okrywy ziarna gryki, czyli jednej z najbardziej wartościowych roślin jadalnych i leczniczych.

Łuska gryki trafia luzem do specjalnego poszycia, które jednocześnie spełnia dwie role – praktycznego pokrowca i ozdobnej poszewki. Zazwyczaj poszewki tego rodzaju poduszek wykonane z ekologicznego, recyklingowanego poliestru, choć niekiedy można natknąć się także na poduszki gryczane w poszewkach bawełnianych. Dodatkowo możemy na poduszkę założyć powłoczkę, ale nie jest to konieczne.

Wypełnienie poduszki z łuską gryki jest łatwo dostępne dla użytkownika. W każdej chwili możemy odpiąć suwak i odsypać trochę surowca, co pozwoli nam uzyskać poduszkę niższą, mniej sztywną, luźniejszą.

Możliwość wyjmowania i wkładania wsadu jest niewątpliwą zaletą produktu nie tylko z uwagi na fakt, iż możemy dopasować wysokość i twardość poduszki do własnych upodobań, ale także ze względu na aspekty higieniczne. Wsad można każdej chwili wyjąć i przewietrzyć, a poszewkę uprać.

Dzięki przesypującemu się wewnątrz wypełnieniu poduszka z łuską gryki dopasowuje się do kształtu głowy i szyi, dając komfort i przynosząc ulgę dla przemęczonych i napiętych górnych partii ciała.

Jasiek czy duża poducha – rozmiary poduszek z łuską gryki

kobieta trzyma stos poduszek

Poduszki z naturalnym wypełnieniem, takim jak gryczana łuska, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Nie dziwi zatem fakt, że można je spotkać w coraz to nowych wariantach. Różnorodność kolorów i wzorów poszyć idzie w tym wypadku w parze z różnorodnością rozmiarów poduszek.

Mamy do dyspozycji poduszki z łuską gryki we wszystkich standardowych wymiarach: 40×60, 45×60, 30×50, 50×60, 70×80. Nie brakuje też przytulnych małych jaśków 40×40.

Na rynku poduszek gryczanych pojawiły się ponadto poduszki do siedzenia, które możemy ulokować na krzesłach i fotelach. Taka poduszka lekko masuje i poprawia cyrkulację krwi i limfy, dlatego jest świetna dla osób zmagających się z kłopotami z krążeniem w kończynach dolnych. A jeśli często podróżujemy, najlepszym rozwiązaniem będzie poduszka z łuską gryki typu rogal. Pozwala na dogodny, efektywny wypoczynek i sen w pozycji siedzącej.

To nie koniec innowacji w sektorze poduszek z łuską gryki. Znajdziemy tu także sprzyjające relaksowi i wyciszeniu poduszki z łuską gryki do medytacji, chroniące przed urazami poduszki z łuską gryki do jogi oraz ułatwiające sen poduszki z łuską gryki wzbogacone lawendą.

Antyalergiczna, ekologiczna, praktyczna… Czyli najważniejsze właściwości poduszki z łuską gryki

Za poczucie niewygody w trakcie snu najczęściej obwiniamy materac, tymczasem również niewygodna, nieergonomiczna poduszka może być winowajcą. Źle dobrana poduszka sprawia, że nasze mięśnie pozostają spięte, a kręgi szyjne wyginają się w nienaturalny sposób. W efekcie nie możemy się porządnie wyspać.

Niewygodna poduszka pośrednio przyczynia się też do całego szeregu dolegliwości, m.in. migren, chrapania, drętwienia kończyn górnych, zawrotów głowy, szumów usznych, ciągłego zmęczenia, apatii, zaburzeń nastroju.

Poduszka z łuską gryki, dostosowując się do anatomicznych kształtów ciała, zapobiega tego typu dolegliwościom. Co więcej, gdy leżąc, poruszamy głową, łuska gryki wydaje miły dźwięk w formie cichego szelestu, co sprzyja odprężeniu ciała i umysłu.

Cenne dla zdrowia i samopoczucia właściwości poduszki z łuską gryki:

  • usprawnia przepływ krwi i limfy, niweluje bóle głowy, pomaga efektywniej walczyć z migrenami i bólem karku,
  • wykazuje właściwości relaksujące, rozluźniające,
  • korzystnie wpływa na układ nerwowy,
  • pomaga w walce z bezsennością, sprzyja prawidłowej higienie snu (ułatwia zasypianie i zapewnia bardziej zrównoważony, spokojny sen),
  • zapewnia optymalny poziom twardości, nie zapada się, jednocześnie lekko masuje kark, co sprzyja rozluźnieniu mięśni szyi,
  • wykazuje właściwości antystresowe.

Prozdrowotna poduszka z łuską gryki patentem na zdrowy sen i dobre samopoczucie

uśmiechnięta kobieta leży na wygodnej poduszce

W przeciwieństwie do zwykłej poduszki poduszka z łuską gryki zapewnia efekt łagodnego masażu głowy i okolic karku. Idealnie sprawdza się w przypadku wielu problemów zdrowotnych:

  • zapobiega przegrzewaniu ciała w okolicach głowy i szyi, jest wskazana dla osób borykających się z nadmierną potliwością,
  • przeciwdziała wzmożonemu przetłuszczaniu się włosów,
  • sprawdza się w przypadku osób zmagających się z nadwrażliwą i skłonną do podrażnień skórą,
  • poprawia krążenie krwi, redukuje poranne bóle głowy, szyi, barków, pleców,
  • zapobiega drętwieniu ramion i rąk (ten problem często występuje przy źle dobranych, za miękkich lub za twardych poduszkach),
  • polecana jest dla osób przepracowanych i przemęczonych,
  • jest pomocna w przypadku kołatania serca, szczególnie na tle nerwowym,
  • hamuje rozwój mikroflory chorobotwórczej i alergenów, przez co sprawdza się dla osób z obniżoną odpornością, rekonwalescentów, alergików,
  • pomaga zapobiegać odleżynom,
  • nie chłonie wilgoci, zapewnia cyrkulację powietrza, jest bardzo higieniczna,
  • jest odporna na kurz,
  • sprawdza się u osób chrapiących i mających problemy z górnymi drogami oddechowymi,
  • jest pomocna w przypadku bólów reumatycznych,
  • poprawia poczucie komfortu u osób z zaburzeniami nerwicowymi i depresyjnymi oraz żyjących w ciągłym stresie,
  • dzięki obecności związków fenolowych i tanin w łusce gryki poduszka wykazuje właściwości przeciwzapalne oraz przeciwdziała rozwojowi bakterii, grzybów, pleśni, roztoczy i innych patogenów.

Jak prać poduszkę z łuską gryki?

świeże, czyste poduszki leżą na łóżku

Tradycyjne poduszki są problematyczne w praniu i suszeniu, tymczasem poduszka gryczana jest pod tym względem mistrzynią praktyczności. Wykonując kilka prostych zabiegów, możemy mieć zawsze schludną, pachnącą i świeżą poduszkę.

Jak czyścić poduszkę z łuską gryki? Najpierw wyjmujemy wsad za pomocą zamieszczonego na poszyciu suwaka. Wypełnienie kładziemy na papierze i pozostawiamy w suchym, przewiewnym miejscu na jakiś czas w celu gruntownego odświeżenia. Możemy też włożyć wsad na 1-2 godziny do zamrażalnika. Jeśli łuska ulegnie zamoknięciu, należy ją dokładnie wysuszyć na słońcu. Raz na rok lub dwa warto wymienić łuskę na nową.

Zaś pokrowiec poduszki gryczanej należy prać w pralce w temperaturze 30 lub 40 stopni w łagodnym detergencie. Przed umieszczeniem w pralce możemy włożyć pokrowiec do siateczki ochronnej. Poszycia wykonane z poliestru schną błyskawicznie, te z bawełny schną dłużej.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *